програма по дни   |   day by day schedule

(в процес на работа / work in progress)

10.10 (четвъртък)

Coffee&Gallery Cu29

18:00
- Зошя Кулиговска - Лекция Performance Art Peripheries of World and Sound in Public Space

19:00 - Серия опити 1: прожекции
"New Comfort Zone" на Марина Генова, "Video Filet" на Велизар Димчев, видеопрезентация на Резидентна програма на Water Tower на Ния Пушкарова; Видео документация от "София - Даунтаун" филми на Руен Руенов от акциите през 2001-2003 г. около и под НДК с интервенции от Богдан Александров, Георги Донов, Димитър Г. Димитров.

 

20:00 - 01:00 - Интерактивна работа на Раймонд Статев и Трифон Ташев – Класически електронен двубой и DJ set – пред Арт-клуб Найлон


 

11.10 (петък)

16:00 - ул. Божидар Здравков 6-8

Серия опити 2:
вербални приноси по темата
от Росица Обрешкова - театрален режисьор, Марта Събева - архитект, Алекс Николова – културен мениджър, Вероника Преждарова - изследовател на съвременно общество и култура, Димитър Грозданов - изкуствовед и художник, Добромир Иван - автор.

Водещ: Йово Панчев

Георги Ружев (работа в процес)

Обща работа в процес - знаменателна група

18:00 - Зошя Кулиговска и Войтек Бернатович - Knock Yourself Here / You Can't Send an Empty Message и продукция от уъркшопа Performance Art Peripheries of World and Sound in Public Space, представяне в градска среда

 

 

12.10 (събота)

ул. Божидар Здравков 6-8

12:00 - Серия опити 3: колаборативна/среща с артисти; вербални и действени интервенции
от: Андрей Врабчев / Венцислав Занков / Марта Събева / Янко Велков - Янец / Христина Дякова / Биляна Цанова / Добромир Иван / Йордан Д. Радичков / Продан Марков / Йово Панчев / Ивайло Иванов / Вълко Чобанов / Aliks Akantha / Дарена Георгиева (работа в процес) / Георги Ружев (работа в процес)

Всички желаещи да правят интервенции в публична среда, пърформативни и речеви ситуации, работа с обекти, са поканени да се включват без предизвестие.



пл. Гроздов пазар

12:00 - 16:00 - Ина Валентинова - Архе-срещи



16:00 - включване в Tourformance Градът HOTSPOTS на артистичния екип на проекта Премълчаното разказано (тръгване от площада пред Дом на културата Борис Христов)



18:30 @ Делови център Пловдив, ул. Хан Кубрат 1, ет. 7 (тераса)
Ephemeral Broadcast
- audio опит в публично пространство с LESNIK, Kei, Yves O, Arid
вход: свободно дарение / ограничен капацитет / до 22.30

 

ул. Ангел Букорещлиев 18 (карта)

19:30 - 22:00 - Илия Д. Стоянов - Intuition of Space


 

13.10 (неделя)

от Сахат тепе до южен бряг на Марица, насип след о-в Адата

10:00
- Тръгване от площада на Сахат тепе, в процесия с интервенции на Янко Велков - Янец (инснталационни интервенции с намерени обекти) и Продан Марков.

11:00 - Бряг на Марица след о-в Адата - Разливането на опита или Невидимият град, хепънинг по 7000 Oaks / Forestation instead of Administration на Йозеф Бойс, с примеси от Бояджиев и Мърквичка.

Йордан Д. Радичков - Речна реч, интервенция в ествена среда.

Дарена Георгиева (работа в процес), Георги Ружев - (работа в процес)

Носете си лопати, лъжици, по един камък в джоба и съдове за разливане на курбан.